Warning: A non-numeric value encountered in /home/abplanalp/domains/abplanalp.lt/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5607

Vilniuje kovo 3-ią dieną vykusioje konferencijoje „Technologinės inovacijos tvarios visuomenės poreikiams 2016“ buvo pristatytas sėkmingas švietimo institucijų ir verslo bendradarbiavimo pavyzdys – Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje buvo atidarytas modernus techninio mokymo centas, kuriame studentai galės praktikuotis su naujausia kompiuterizuota metalo apdirbimo įranga.

Toks Lietuvos mokymo įstaigų ir JAV staklių gamybos milžino „HAAS“ bendradarbiavimas jau tampa tradicija, nes Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje atidarytas HTEC centras – jau antras Lietuvoje. Dar 2012 metais VGTU, siekdamas tapti lyderiu tarp pažangiausių metalo apdirbimo technologijų mokyklų Lietuvoje ir bendradarbiaudamas su JAV kompanija „HAAS“ bei jos atstovais Baltijos šalyse „Abplanalp Engineering“ , įsigijo moderniausią metalo ir plastiko apdirbimo įrangą.

„Visose pasaulio šalyse mes girdime tą pačią problemą – jauni žmonės renkasi vadybą, mediciną, tačiau ne mechanikos studijas. Studentams yra sunkiau padaryti karjerą pramonės gamybos srityje, kur diegiamos naujausios ir pažangiausios technologijos. Nes atsiranda tam tikros žirklės tarp teorinio išsilavinimo ir pažinties su realiomis technologijomis. Būtent dėl to visame pasaulyje atidarome tokius mokymo centrus, kurie padės jaunimui integruotis į šį perspektyvų verslą. Mokymo centrus kuriame tik tokiose įstaigose, kurios atitinka mokymo aukštus standartus.“, – sakė „HAAS“ techninio mokymo centro koordinatorius Simon Vanmaekelbergh.

Tokie mokslo ir verslo pasaulių bendri projektai naudingi abiems pusėms. Mokslo įstaigos paruošia studentus, kurie dėl savo kompetencijų bus konkurencingi darbo rinkoje. Tuo tarpu technologiškos metalo apdirbimo įrangos gamintojai gauna specialistus, kurie vėliau moka dirbti su sudėtinga įranga.